آغاز فعالیت ارکستر سمفونیک تهران پس از 25 ماه


مجازی تی وی: ارکستر سمفونیک تهران در آخرین دوشنبه شب سال 93 با حضور چهره های سیاسی کشور از جمله اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، محمد رضا عارف ، کمال خرازی ، احمد مسجد جامعی و علی مراد خانی معاون امور هنری وزیر ارشاد در میان مخاطبان علاقمند در تالار وحدت به روی صحنه رفت .

.

rahbariAli
بگزارش ایرنا،در ابتدای این برنامه کیلیپی به مناسبت کار دوباره ارکستر سمفونیک تهران برای مخاطبان در سالن پخش شد که در آن علی مراد خانی معاون امور هنری وزیر ارشاد در خصوص فعالیت های این معاونت در بخش موسیقی و راه اندازی دوباره ارکستر سمفونیک توضیحاتی را ارائه می کرد .

.

در ادامه این ویژه برنامه عباس سجادی به عنوان مجری به روی سن آمد و ضمن خوشامدگویی به حاضران کار دوباره ارکستر سمفونیک تهران را اتقافی فرخنده در عرصه موسیقی کشور برشمرد .

.

وی ادامه داد : همانطور که دولت تدبیر و امید به هنرمندان عرصه موسیقی وعده کرده بود ارکستر سمفونیک تهران بعد از حدود 25 ماه تعطیلی فعالیت خود را از سر گرفت .

rahbariAli2

.
در بخش بعدی برنامه ارکستر سمفونیک تهران با اجرای 4 موومان سمفونی 9 بتهوون کار خود را آغاز کرد. اجرای مطلوب ارکستر نشان داد این گروه پتانسیل اجرایی بالایی دارد و تنها باید مورد توجه قرار بگیرد .علی رهبری در خاتمه اجرای قطعه گفت : امشب یکی از بهترین شب های زندگی من است چرا که دوباره ارکستر سمفونیک تهران را روی صحنه می بینم .

.

rahbariAli3

وی ادامه : اعضای این ارکستر سرمایه های بزرگ فرهنگ وهنر کشور هستند و از مسئولان می خواهم با حمایت خود از این ارکستر راه را برای فعالیت هرچه بهتر این هنرمندان مستعد هموار کنند .

.
علی رهبری با اشاره به فعالیت دوباره ارکستر سمفونیک تهران بعد از ماه ها افزود: بنده از رییس جمهوری ، وزیر ارشاد و تمام کسانی که برای راه اندازی دوباره این ارکستر تلاش کردند سپاسگزارم .

.

rahbariAli4

وی خاطرنشان کرد : کیفیت اجرایی سمفونیک تهران دست کمی از ارکستر های بزرگ دنیا ندارد و با تمرینات مداوم می تواند به استانداردهای جهانی برسد .

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر