آمار تعداد هنرمندان مجاز موسیقی کشور


مجازی تی وی: مدیرکل موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظهر سه‌شنبه در نشست با هنرمندان عرصه موسیقی استان بوشهر از تلاش برای ایجاد آرامش در فعالیت‌های هنرمندان موسیقی اشاره کرد و گفت: ۳۵ هزار نفر موسیقی‌دان دارای مجوز در عرصه فعالیت‌های موسیقی در کشور فعالیت دارند.

.

وی به کمبود بودجه برای اجرای جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد و ادامه داد: بانک ترانه توسط این دفتر به ثبت رسیده و در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید که یک مصونیت برای فعالان این عرصه است. همچنین از راه‌اندازی سامانه شعر در سایت دفتر موسیقی خبر داد و افزود: بودجه دفتر موسیقی رشد نداشته است و جوابگوی نیازهای این دفتر نیست و بودجه مصوب و دریافتی این دفتر برابر با اعتبار اجرای چند کنسرت است.

music

ارجمند با بیان اینکه موسیقی نواحی در بودجه سال آینده برای نخستین بار دارای فصل جداگانه اعتباری خواهد شد، اذعان داشت: در سال‌های قبل نبود اعتبار در عرصه موسیقی نواحی سبب شده تا موسیقی نواحی انجام نشود.

.

وی در ادامه از برگزاری چهار جشنواره زاگرس نشینان، البرز نشینان، سواحل خلیج فارس و کویر در سال آینده خبر داد و افزود: جشنواره بین‌المللی ققنوس نیز سال آینده در تهران برگزار می شود.

مدیرکل موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: بهار سال آینده نیز نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با اجرا و بررسی روایات حماسی در عرصه موسیقی نواحی کشور برگزار خواهد شد.

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر