آیا اجرای لالایی های مادران سرزمینمان در جشنواره موسیقی فجر، جزو مصادیق تک خوانی بانوان است؟


مجازی تی وی:اجرای  خانم پری ملکی که  اخیرا  تحت عنوان  « کنسرت تک خوانی زن در جشنواره موسیقی فجر»  در برخی رسانه ها مطرح شده  با گروه موسیقی «خنیا» است که به صورت همخوانی با آقای فاروغ کسمایی و خانم  نیکی شیرپیشه انجام می شود و به هیچ عنوان به صورت تکخوانی نیست.

.

ایشان  با دارا بودن دو گروه یکی مخصوص بانوان و دیگری مختلط (مشتکل از هنرمندان زن و مرد) در جامعه موسیقی ایران فعالیت می کند و حضورش در جشنواره سی ام موسیقی فجر با گروه مختلط است.

پری ملکی

پری ملکی

.

از این روز روابط عمومی جشنواره سی ام ضمن تکذیب خبر« کنسرت تک خوانی زن در جشنواره موسیقی فجر» ، اعلام داشت که این بانوی هنرمند مطلقا در جشنواره موسیقی فجر تکخوانی نخواهد کرد و با دریافت مجوز با حضور و اجرای دو هم خوان دیگر به صحنه می رود.

.

همچنین در بخش دیگری از خبر مذکور به تک خوانی خانم پروین بهمنی در شب بزرگداشت این بانوی پژوهشگر اشاره شده است که باید گفت، ایشان هم اکنون در بستر بیماری به سر می برند که امیدواریم تا زمان برگزاری این بزرگداشت سلامت نسبی خودشان را بدست آورند؛ از سوی دیگر باید اشاره کرد که  لالایی های مادران سرزمینمان همواره جزء رپرتوار ارزشی –بومی موسیقی کشورمان محسوب می شود که هیچ منعی برای اجرای لالایی های مادران و پخش آنها وجود نداشته که برای نمونه می توان به پخش «لالایی» حضرت علی اصغر (ع) توسط «صدیقه بحرانی» در تیتراژ سریال مختارنامه اشاره کرد .

.

از این رو در خصوص اجرای سرکار خانم پروین بهمنی خواننده موسیقی قشقایی ضروری است یادآوری شود که این اجرا شامل «لالایی » خوانی مادران قشقایی می شود.

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر