اجرای آوا صادقی پور 4 ساله در تالار وحدت به یاد استاد همایون خرم +کلیپ


مجازی تی وی:از کودک 4 ساله گرفته تا جوان 20 ساله همه برای همایون خرم نواختند؛ مردی که همیشه به جوانان علاقه‌ی خاص داشت و برای آن‌ها کار می‌کرد.دختر چهار ساله کشورمان،  آوا صادقی پور از شاگردان استاد پژمان مصلح در نخستین جایزه استاد همایون خرم، یکشنبه 21 دی ماه در تالار وحدت غوغای ستارگان را  خارج از بخش مسابقه برای تماشاگران اجرا کرد.

.

 تالار وحدت‌، شب گذشته  میزبان نخستین شب از برنامه‌ی «نوای خرم» شامل نکوداشت و اهدای نخستین جایزه‌ی همایون خرم بود.این برنامه با اجرای این کودک 4 ساله آغاز شد که با ساز کیبورد قطعه‌ی «غوغای ستارگان» را نواخت و خواند. این اجرا حال و هوای متفاوتی به سالن داد و با تشویق‌های پیاپی حاضران همراه شد.

 

awa sadeghipour Majazitv

 

کلیپ اجرای قطعه “غوغای ستاارگان” آوا صادقی پور را می توانید از لینک مقابل دانلود و مشاهده کنید: awaSadeghipour-Majazitv

.

کودکان و نوجوانان با سازهای ایرانی و غربی با یکدیگر رقابت کردند و هریک قطعه‌ای از همایون خرم را به‌صورت تک‌نوازی و گروه‌نوازی اجرا کردند. در این میان، «تو ای پری کجایی» و «غوغای ستارگان» بیشتر مورد توجه شرکت‌کنندگان قرار گرفته بود و خیلی‌ از شرکت‌کنندگان این دو قطعه را برای اجرا انتخاب کرده بودند.

khorram majazitv

 

حضور کودکان در این جشنواره که با اعتماد به نفس روی صحنه می‌رفتند و قطعه‌ای را با سازشان می‌نواختند یا می‌خوانند، منحصربه‌فرد بود. کودکان 10 تا 14 سال حضور پررنگی در مراسم داشتند.

 

khorram majazitv2

به گزارش  ایسنا،‌یکی از حاشیه‌هایی که در این مراسم مزاحمت ایجاد کرد‌، صحبت کردن بزرگتر‌ها‌ ‌با یکدیگر و ایجاد سروصدا در حین اجرای کودکان روی صحنه بود. شاید این سروصداها، اجراها را با اختلال روبه‌رو نکرد، اما قطعا بهتر بود بزرگترهایی که در واقع، همان پدر و مادرهایی بودند که برای دیدن اجرای فرزندان‌شان به تالار وحدت آمده بودند، سکوت و توجه بیشتری به اجرا داشتند تا قوت قلب بیشتری به کودکان داده می‌شد. ضمن آن‌که هنرمند روی صحنه باید تمرکزش را حفظ کند و اگر بزرگترها به موسیقی کودکان احترام بیشتری بگذارند، کیفیت اجراها نیز افزایش خواهد یافت.

 

khorram majazitv3

در شب نخست این مراسم، کودکان در مقابل بردیا صدرنوری – داور این جایزه – و رضا خرم (فرزند زنده‌یاد همایون خرم) ساز زدند تا نتیجه‌ی این داوری و رقابت خود را در مراسمی که 23 دی‌ماه برگزاری شود، ببینند.

0
0

 

3 نظر

 1. ترلان می‌گه:

  زیباترین بخش این شب:
  غوغای ستارگان آوا صادقی پور!

 2. رهام می‌گه:

  حیرت آفرین اند! من اثر دیگری دیدم که اجرایی بود از هنرمند کوچک، آیناز که او نیز از شاگردان استاد پژمان مصلح بود. باید از این استاد بزرگ و خوش فکر و خلاق سپاسگزار بود.

 3. ترانه می‌گه:

  ممنون از آوای عزیز و نازنین که با قلب پاک و کوچکش برایمان نواخت و دل هایمان را به یاد استاد خرم بزرگ ،عاشقانه لرزاند.

ارسال نظر