استفاده پاپ فرانسیس از موسیقی راک برای تبلیغ مسیحیت


pope francis

.

مجازی تی وی: پاپ فرانسیس رهبر آرژانتینی تبار مسیحیان که نسبت به پیشینان خود راه و روش متفاوت تری را برگزیده است، در آلبومش با نام “بیدار شو”  علاوه بر موسیقی راک از  موسیقی گروه گریگوریان که یک گروه  آلمانی است نیز کمک گرفته است.

.
به گزارش ایرنا ، این مجموعه هفتاد دقیقه ای با یک پیش درآمد دو دقیقه ای به سبک راک دهه 1970 آغاز می شود، سپس صدای پاپ را می شنویم که می گوید: بیدار شوید…در ادامه موسیقی پس زمینه با سازهای گیتار برقی، کیبورد و سازهای کوبه ای وی در مورد مسئولیت هایی انسان صحبت می کند.

.
در حالیکه ممکن است عده ای این موسیقی را ساخته افراد جویای نام بدانند که صدای پاپ را با موسیقی ترکیب و در فضای مجازی منتشر کرده اند، واتیکان صحت آن را تایید کرده است.آلبوم یادشده که بیدار شو نام دارد؛ روز پنج شنبه در واتیکان و دیروز (جمعه) در ایتالیا منتشر و تا پایان ماه نوامبر (آبان/آذر) در سراسر جهان توزیع خواهد شد.

.
این مجموعه با 11 ترانه و سخنرانی پاپ، اجرای آیین های کلیدی مسیحیت با حضور پاپ با مجموعه ای شگفت انگیز از سبک های موسیقی متنوع تلفیق شده است.

.
پدر گوئیلیو نرونی، یک کشیش هشتاد ساله ایتالیایی که مسئولیت تولید این مجموعه را برعهده داشته، موسیقی را ابزاری بسیار قوی برای تبلیغ در مورد مسیحیت می داند و می گوید از سبک موسیقی راک استفاده شده زیرا به بهترین شکلی با روحیات و خلقیات پاپ همخوانی دارد.

.
بیشتر ترانه ها به زبان مادری پاپ یعنی اسپانیایی خوانده شده اند، سخنرانی های وی نیز در این زبان از قوی ترین سخنرانی ها هستند؛ مانند زمانی که وی می گوید: کلیسا باید به خیابان ها برود؛ گویی واقعا نهاد کلیسا را می لرزاند.

.
پاپ فرانسیس (متولد 17 دسامبر 1936 در بوئنوس آیرس) رهبر حکومت مرکزی کلیساهای کاتولیک جهان، است. او از سال 1998 به عنوان سراسقف بوئنوس آیرس خدمت و در سال 2001 مقام کاردینالی را از پاپ ژان پل دوم دریافت کرد.

.
وی در سال 2013 به جای بندیکت شانزدهم به عنوان پاپ انتخاب شد و لقب فرانسیس را برای خود برگزید. فرانسیس پیش از این هم سخنان و اقدامات متفاوتی نسبت به رهبران پیشین کاتولیک های جهان در کارنامه اش ثبت کرده بود وی در سخنانی برای اولین بار فرضیه تکامل را تایید کرد و گفت: تکامل در طبیعت موید وجود آفریدگار است، نه نافی آن. بیگ بنگ هم نمی تواند نافی وجود آفریدگاری الهی باشد، بلکه نیازمند وجود آن است.

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر