اضافه شدن «جایزه باربد» به سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر


barbod

مجازی تی وی:«جایزه باربد» به بخش جایزه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر اضافه شد.

.

«جایزه‌ باربد» در هر سال توليدات موسيقايي را در طول بازه‌ زمانی يک ساله‌ از مهر تا مهر مورد بررسی قرار می‌دهد. بخش جايزه به طور كلي از سه قسمت آلبوم‌ها، کنسرت‌ها و بخش جانبی تشکیل شده است. با توجه به اینکه امسال به عنوان اولین سالی که این بخش به جشنواره اضافه شده است، داوری تنها در بخش آلبوم‌ها انجام می‌شود و علاوه بر آن آثاری که در دو سال گذشته تولید شده‌اند، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

.

امسال به عنوان اولين سال، بيش از ۵۰۰ اثر توليدشده در قالب آلبوم موسيقي از مهرماه سال ۹۲ تا مهرماه سال ۹۴ در تمامي سبك‌ها بررسي مي‌شود و جایزه‌ «باربد» با آراي بيش از ۷۰ نفر از موسيقيدانان حرفه‌اي كشور انجام خواهد شد.

.

در موسيقي ايراني آلبوم باكلام، آلبوم بي‌كلام، ‌ آهنگ باكلام، خواننده و آهنگساز مورد داوری قرار گرفته‌اند. همچنین در بخش موسیقی نواحی آلبوم و تک‌نوازی مورد داوری قرار می‌گیرند. در موسيقي كلاسيك نیز آلبوم، آهنگساز و گروه داوری می‌شوند اما در بخش موسیقی پاپ علاوه بر آلبوم، ‌ خواننده، ‌ تنظيم‌كننده و ملودي‌ساز برتر نیز انتخاب می‌شوند.

.

در موسيقي فيوژن و تلفيقي نیز بخش‌‌هایی چون آلبوم، گروه، آهنگ و آلبوم بي‌كلام مورد توجه داوران قرار می‌گیرد و جایزه‌ی «باربد» به منتخبان تعلق خواهد گرفت.

.

«باربد» نامورترین موسیقی‌دان، شاعر، بربت‌نواز و خواننده‌ دوران ساسانی است و هنوز هم میراث او در نام‌های گوشه‌های دستگاه‌های موسیقی ایرانی امروزی بر جای مانده است. او کسی است که برای اولین بار دستگاه موسیقی را خلق کرد.

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر