اعتراض گروه دامور به نتیجه جشنواره موسیقی فجر


مجازی تی وی:سرپرست گروه آوازی «دامور» در نامه‌ای خطاب به دبیر سی‌امین جشنواره‌ی موسیقی فجر مدعی شد که حق این گروه در جشنواره ضایع شده است. او از مسوولان خواست تا پس از این، در دادن فراخوان‌های بخش «آواز جمعی» توجه بیشتری داشته باشند.

لینک اجرای گروه دامور در جشنواره فجر 93

.

به گزارش ایسنا، گروه آوازی «دامور» در بخش رقابتی آواز جمعی سی‌امین دوره‌ی جشنواره‌ی موسیقی فجر حضور داشت و حالا فراز خسروی‌دانش – سرپرست این گروه آوازی – نامه‌ای سرگشاده را منتشر کرده که در بخشی از آن آمده است:

.

«امسال نیز در بخش رقابتی سی‌امین دوره از جشنواره‌ فجر، جزو شرکت‌کنندگان بخش آواز جمعی بودیم. علیرغم این‌که بنده از پیش از آغاز جشنواره با کادر مشرف بر جشنواره مناقشه‌هایی داشته‌ام و علیرغم اصرار بنده بر این موضوع که اگر گروه «دامور» نباید در جشنواره حضور داشته باشد، زود‌تر ما را در جریان بگذارند و ما بی‌هیچ کدورتی از حضورمان صرف نظر خواهیم کرد، اما پس از طی شدن کلیه مراحل و روتین‌های لازم، طی تماس یکی از دست‌اندرکاران محترم این مجموعه با خبر شدیم که حضور و اجرای ما بلامانع است.»

.

damur-majazitv-80

در ادامه‌ی این نامه افزوده شده است: «قبل از پر کردن فرم جشنواره، بنده حضوراً به دبیرخانه جشنواره رفتم و با مسوول مربوطه صحبت کردم و گفتم با توجه به سبک متفاوت گروه دامور آیا شرایطی هست که بتوانیم در این جشنواره حضور داشته باشیم؟ تاکید کردم که اگر داوران نمی‌توانند، قضاوت درستی در این رابطه داشته باشند، ما شرکت نکنیم! در ‌نهایت مسوول دبیرخانه گفت شما فرم را پر کنید و ما در جلسه‌ای با دکتر ریاحی مطرح خواهیم کرد و اگر موافق نبودند به شما اعلام خواهیم کرد که شرکت نکنید. بعد از چند هفته از‌ همان دفتر تماس گرفتند که در جلسه مطرح شد و بازبینی هم شده و مشکلی نخواهد داشت. شما می‌توانید در جشنواره حضور داشته باشید.

.

روز ۲۹ بهمن از دبیرخانه با بنده تماس گرفتند و گفتند گروه شما مقام نیاورده و وقتی دلیل را می‌پرسم، پاسخ‌شان این بود که: نظر داوران این بوده که نمی‌توان گروه شما را با گروه‌های کُر مقایسه کرد. شما در شاخه فعالیت خودتان خیلی عالی و بی‌نقص هستید ولی هیات داوران تنها به گروه‌های کُر امتیاز خواهند داد!»

.

 دبیر جشنواره، حسن ریاحی در این‌باره اظهار کرد: به‌دلیل این‌که من هنوز این نامه را نخوانده‌ام و نمی‌دانم درباره‌ی چه موضوعی است، درباره‌ی آن اظهار نظر نمی‌کنم؛ اما به‌زودی با دبیرخانه جشنواره صحبت خواهم کرد و در روزهای آینده نیز درباره‌ی آن صحبت می‌کنم.

.

 در بخش رقابتی آواز جمعی سی‌امین جشنواره‌ی بین‌المللی موسیقی فجر، گروه‌های «آوای ماهان»، «همگام» و «آداک» رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر