تاثیر مستقیم لباس در اجرای کنسرت از دید سرپرست گروه لیان


سرپرست گروه موسیقی لیان لباس را عنصر مهمی در تاثیرگذاری یک کنسرت خواند و در این باره گفت: بودن روی صحنه نیازمند تنوع و تغییر است لذا برای احترام به مخاطب می‌کوشیم این تنوع را با لباس براورده کنیم.

.

به گزارش مهر، محسن شریفیان، توجه به لباس را از سوی گروه‌های مختلف موسیقی، نوعی احترام به مخاطب دانست و افزود: از آنجا که امکانات در عرصه طراحی، نورپردازی و … در ایران اغلب محدود است لذا می توانیم این خلاء را با استفاده از لباس پر کنیم.

.

lyan22

او لباس را یک مساله مهم در فعالیت یک گروه موسیقی و در راستای هویت آنان خواند و اظهار کرد: من با این نظریه که لباس در اجرای موسیقی تاثیرگذار نیست مخالفم و معتقدم که بخش طراحی لباس علاوه بر ایجاد تنوع در فضا می‌تواند بر  نوع اجرای کنسرت نیز تاثیر مستقیم داشته باشد.

.

سرپرست گروه موسیقی لیان تصریح کرد: یک نوازنده و خواننده در درجه نخست با قاب پوشش دیده می شود که بسیار مهم و تاثیرگذار است زیرا نخستین ارتباط مخاطب با فضا از این طریق است. من حتی پا را فراتر می گذارم و طرح ساز خود را نیز تغییر می دهم تا مردم بتواند با تنوع رو به رو شوند زیرا به نظر من این مقوله لازم است.

.

شریفیان درباره ملاک‌های انتخاب لباس برای گروه موسیقی گفت: در انتخاب لباس جریان های متفاوتی موثر هستند. نوع کنسرت، محتوا، سبک و اینکه برنامه در چه ایامی از سال برگزار می شود و … همه تاثیرگذار هستند.

.

وی افزود: مساله نوع موسیقی از نظر تحرک و المان‌هایی که برای منطقه خود دارند، بسیار اهمیت دارد. مثلا ما در بوشهر از دریا، نخل و رنگ های مرسوم استفاده می کنیم. ضمن اینکه باید رنگی که نوازنده آن را دوست دارد و می‌تواند  با آن کنار بیاید را نیز مد نظر قرار دهیم.

.

او در پاسخ به این سوال که آیا جشنواره مد و لباس می تواند روی عرصه هنر تاثیر داشته باشد، اظهار کرد: هرچیزی که باعث شود، جامعه به سمت پوشش مناسب و در خور حرکت کند بسیار مفید است، زیرا ما در این عرصه برخلاف کشورهای دیگر کار چندانی انجام نداده ایم و تنها چند سال است که به آن ورود کرده ایم. این مساله یک ریشه فرهنگی داردکه باید مد نظر قرار گیرد.

.

سرپرست گروه موسیقی لیان، حضور هنرمندان را در ترویج مد داخلی مفید خواند و بیان کرد: من معتقدم که لباس هایی با طرح سنتی توسط هنرمندان و گروه های هنری بیشتر دیده می‌شود کما اینکه در یک دوره‌ای این اتفاق رخ داد.

.

شریفیان با استقبال از طرح‌های مناسب برای گروه‌های موسیقی گفت: من قطعا از هر گونه پوشش مناسب استفاده و برای آن هزینه می کنم و چه بهتر که این اتفاق با جشنواره مد و لباس فجر رخ دهد.

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر