تصاویر کنسرت سماع در تالار رودکی


مجازی تی وی:شامگاه یکشنبه، سوم اسفندماه 93 ، کنسرت موسیقی «آقای سماع» با اجرای برنامه توسط سماع‌گران در تالار رودکی روی صحنه رفت.

.

در این کنسرت حدود 80 دقیقه‌ای، ابتدا تکنوازی بربت اجرا شد و سماع‌گران با اجرای برنامه‌ای «سلام» دادند. سپس قطعات «پس از مدت‌ها»، «مراقبه»، «چرخان»،‌ «گوش هوش»، «شب»، «رویاها نزدیک‌اند»، «پیاده دویدن»، «سماع» و «اعماق» شامل اشعار مولانا اجرا شدند. در نیمی از این قطعات، یک سماع‌گر نیز با حرکات مخصوص، گروه موسیقی را همراهی می‌کرد.

.

sama Dancing Majazitv (10)

به گزارش  ایسنا،در پایان این کنسرت، یکی از قطعات دوباره نواخته و خوانده شد که این قطعه با رقص سه سماع‌گر همراه بود. در این برنامه، علیرضا شاه‌حسینی، رامین صفی‌یاری و سهرورد زرشکیان به سماع پرداختند.

.

حسنی‌نیا درباره‌ی اشعار این کنسرت و همچنین علاقه‌اش به سماع گفته است: «امشب شما مهمان جلال‌الدین محمد بلخی معروف به مولوی هستید و دوست راه گشایش شمس تبریزی. سال‌ها پیش زمانی که در شهر قونیه به شاگردی مرد ساده‌ای مشغول شدم تا سماع بیاموزم، دریافتم که سماع بسیار متفاوت است با آنچه که حتی با اطلاعات زیاد در گذشته می‌اندیشیدم، برخوردی از نوع نزدیک با هستی، متفاوت و ساده.

.

sama Dancing Majazitv (9)

چون دانه شد افکنده بر رست و درختی شد / این رمز چون دریابی افکنده شوی با ما

.

موسیقی آقای سماع نیز به‌شدت پیرو آن چیزی است که آموخته‌ام و آن چیزی که به آن رسیده‌ام و آن چیز همه جاست، در هر چرخش و به هر طرفی که می‌چرخم مشرق و یا مغرب، شمال یا جنوب. امشب با شما به مسافرتی کوتاه خواهیم رفت و با گذشت بیش از شش قرن، حضور مولوی در زندگی جهانیان این‌بار در سرزمین هنرمندیش با هم سماع خواهیم کرد.

.

من و تویی نیست آنچه در میان است اوست

نی من منم و نی تو تویی، هم من منم و هم تو تویی، کندر غلطم که من توام، یا من منی»

sama Dancing Majazitv (8)

.

این گروه موسیقی که دوم و سوم اسفندماه، هر شب در دو سانس روی صحنه رفت، علاوه بر حسنی‌نیا (نوازنده‌ی بربت و همخوان) شامل این افراد بود: وحید قاسمی (رامز)، محمود خیرگو (ادوات مراقبه)،‌ علیرضا مقراضی (کمانچه)،‌ امیرحسین جعفری (گیتار و همخوان)، سینا مشفقی (ستار، دف و همخوان) و راحله فیروزی (همخوان).

.

به‌تازگی از آلبوم موسیقی «آقای سماع» نیز رونمایی شد. این آلبوم شامل شش قطعه با اشعاری از مولانا و حافظ است.

.

پروژه موسیقیایی «آقای سماع» در شهرهای استانبول (ترکیه) و دبی (امارات) روی صحنه رفته است.

sama Dancing Majazitv (7)

sama Dancing Majazitv (6) sama Dancing Majazitv  sama Dancing Majazitv (2) sama Dancing Majazitv (3) sama Dancing Majazitv (4)sama Dancing Majazitv (1) sama Dancing Majazitv (5)

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر