تصاویر کنسرت شهرام و حافظ ناظری در باغ عفیف آباد شیراز


مجازی تی وی:کنسرت شهرام و حافظ ناظری شامگاه پنجشنبه 5 مرداد ماه ، در باغ عفیف آباد شیراز برگزار شد.در این کنسرت برای نخستین بار از سه تار تکامل یافته «حافظ» ساخته حافظ ناظری رونمایی شد. برای ساخت این ساز بیش از سه سال وقت صرف شد و نزدیک به چهل نمونه از آن ساخته شد تا در نهایت این طرح نو، انتخاب و تکمیل شد.

.

در ساز حافظ دو سیم به چهار سیم سه تار افزوده شده است و از این جهت ساز حافظ فرکانس صدای بم تر و گستره هارمونیک وسیع تری را در قیاس با سه تار سنتی دارد. به این ترتیب حافظ با داشتن بیش از هفده پرده کروماتیک هم زیرتر و هم بم تر طیف گسترده تری از رنگ و طنین را در اختیار نوازنده و آهنگساز قرار می دهد و به عنوان سازی برخوردار از ۶ سیم، قابلیت های بیشتری به جهت گروه نوازی، هارمونی و چند آوایی ارایه می دهد. ویژگی که می تواند ضمن معرفی افق های تازه ای از امکانات ویژه در زمینه هارمونی، به عنوان یک ساز نوین ایرانی، قابلیت ارایه جهانی بیابد.

.

شهرام ناظری که قطعه آتش در نیستان را با تنظیمی جدید از حافظ ناظری در این کنسرت داشت، با توجه به صداهای پیرامون این کنسرت در باغ عفیف آباد، توضیح داد: همواره در فضای باز صداهایی در کنار کنسرتها به گوش می رسد که به کار آسیب هایی می زند.وی که دوبار در این کنسرت به خاطر عبور هواپیما از آسمان باغ موزه عفیف آباد ناچار به توضیح شد، بیان کرد: انسانها به واسطه تکنولوژی از بسیاری چیزها از جمله حس و هنر دور شده است. تکنولوژی مانند غلطک بزرگی است که اگر انسان ها در مسیر آن بایستند زیر حرکت سهمگین آن له خواهند شد.

.

تصاویر این کنسرت را می بینیم:

 

nazeris afifabaad majazitv.com (5) nazeris afifabaad majazitv.com (6) nazeris afifabaad majazitv.com (7)

nazeris afifabaad majazitv.com (1) nazeris afifabaad majazitv.com (2) nazeris afifabaad majazitv.com (3) nazeris afifabaad majazitv.com (4)

 

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر