جشنواره موسیقی پاپ شیراز


مجازی تی وی:  کنسرت مشترک خوانندگان پاپ شامگاه جمعه در هشتمین شب جشنواره یازده ام موسیقی فجر شیراز اجرا شد.

.

به گزارش  مهر، در بخش های گوناگون این کنسرت ابتدا حامد فقیهی، از خوانندگان پاپ چندسال اخیر شیراز که با ترانه ای به نام این شهر شناخته می شود به روی سن تالار حافظ آمد و با قطعات شیراز، بموون و روزهای خوب خاطرات کنسرت هایش را دوباره زنده کرد. در این بخش فرهاد بهرام، ایمان مهریاری، عبدالرضا رسول اف، علی علیپور و بهشاد بحرانی نوازندگی این قطعات را برعهده داشتند. تنظیم ترانه های فقیهی را علی علیپور انجام داده است.

eej

حسین میری

.

اجرای فرم های متفاوت و متنوعی از موسیقی پاپ در شیراز

.

در این کنسرت که حاوی فرم های متفاوت و متنوعی از موسیقی پاپ شیراز بود اجرای قطعات دوشنبه، چرا و شهرت بخش دیگری از آن بود که سینا  سَبُک روح نوعی از موسیقی پاپ راک را عرضه داشت.  نوازندگانی که سبک روح را در این کنسرت همراهی می کردند دانیال محمودی و پرهام لردی فرد بودند.

.

در این کنسرت که بخشی از نوازندگان به صورت مشترک با هریک از گروه ها همکاری داشتند یکی از خوانندگان باسابقه شیراز نیز به صحنه رفت که در سال های گذشته با آلبومش نامی برای خود دست و پا کرده است. مازیار ظریف برای اجرای قطعات کلید، روز شما بخیر و دهه پنجاهی به صحنه رفت و با همراهی و تنظیم ساسان هاشمی و نوازندگی نیما حمیدی، مجتبی عمادی، فرهاد بهرام، پرهام لردی فرد، علی علیپور و نسیم فلسفی این قطعات را ارایه کرد. او در این اجرا با سولو نسیم فلسفی در قطعه روز شما بخیر باعث شد حاضران در تالار حافظ یکی از برجسته ترین قطعات پاپ را از مکتب موسیقی پاپ شیراز شاهد باشند.

.

مهران موثقی دیگر خواننده پاپ شیراز که جنس موسیقی اش متفاوت از آنچه در فضای دیگر خوانندگان این کنسرت رقم خورد بود قطعات سائر،قلک دل و با من بخوان را با نوازندگانی چون حسین زارع، حامد مدبری، محمد شکاری، پرهام پیمان پور و ایمان مهریاری را خواند. تنظیم این قطعات را نیز حسین زارع برعهده داشت.

.

بازخوانی قطعه ایج توسط حسین میری

.

اما یکی از اجراهای دلپذیر این کنسرت که در آستانه اختتامیه یازدهمین جشنواره موسیقی فجر شیراز برگزار شد توسط حسین میری به صحنه رفت که قطعات ایج، بهار و از دل نرود را در پی داشت.نوازندگان این قطعات علی علیپور، ساسان هاشمی، پرهام لردی فرد، فرهاد بهرام، نیما حمیدی، حمیدرضا آرام، مهدی محرابی بودند.

.

حسین میری از آن دسته خوانندگانی است که بارها کلیپ ایج او در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بازنشر شده و به اشتراک گذاشته شده است. او با موسیقی به قول خودش میان غرب و شرق حسن ختام این کنسرت را رقم زد و با دعوت از تمامی نوازندگان و خوانندگان موجب شد با حضور محسن خباز، مدیر اجرایی این جشنواره برای دقایقی در میان تشویق حاضران به اجرای دوباره موسیقی بپردازند.

.

در ادامه یازدهمین جشنواره موسیقی فجر شیراز شامگاه شنبه آیین پایانی این جشنواره با اجرا و تقدیر از گروه های راه یافته به بخش رقابتی سی و امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر برگزار می شود که این مراسم با حضور چهره هایی چون علی مرادخانی، معاون هنری وزارت ارشاد، پیروز ارجمند، مدیرکل دفتر شعر و موسیقی و مرتضی باقرنژاد مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت ارشاد و انتظامی، رئیس روابط عمومی معاونت یادشده همراه خواهد بود.

.

یازدهمین جشنواره موسیقی فجر شیراز که از ۲۴ بهمن در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس آغاز شد تا دوم اسفند در این شهر ادامه یافت.

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر