جمع آوری بیلبورهای تبلیغاتی کنسرت محمد اصفهانی در بجنورد


esfahani bojnurd

.

مجازی تی وی:شهردار بجنورد به بهانه اجرای مصوبه شورای شهر، دستور جمع آوری تمامی بیلبورهای تبلیغاتی کنسرت محمد اصفهانی در بجنورد را صادر کرد.

.

به گزارش مهر، بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر بجنورد که در آبانماه سال گذشته به تصویب رسیده است، برگزار کنندگان کنسرت ها، سیرک ها و هرگونه مراسمی که جنبه انتفاعی دارد باید ۱۰ درصد از بهای بلیت خود را به عنوان عوارض به شهرداری پرداخت کنند.

.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که شهرداری ها به عنوان یکی از متولیان برنامه های فرهنگی و هنری باید زمینه های لازم را برای برگزاری چنین مراسماتی فراهم و از طرق ممکن حمایت های لازم را از جامعه فرهنگی و هنری داشته باشند.

.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی ، با انتقاد به این اقدام شهرداری گفت: موضوع را از طرق مختلف پیگیری می کنیم و امیدواریم که مشکل هنرمندان این عرصه به زودی حل شود.حسین ثابت قدم وحید دریافت عوارض بلیت از برگزار کنندگان کنسرتها را نادرست عنوان کرد و گفت: شهرداری از منافع اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی بهره مند می شود و گرفتن ۱۰درصد قیمت بلیت به عنوان عوارض شهرداری از برگزار کنندگان کنسرت ها، اقدام پسندیده ای نیست.

.

وی تصریح کرد: هرچند که شهرداری مکلف به اجرای مصوبات شورای شهر است اما مصوب کردن چنین موضوعاتی در شورای شهر نیز نیازمند بررسی بیشتر با حضور نماینده هنرمندان، نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت مربوطه و نمایندگان سایر دستگاههای فرهنگی است.

.

پیگیری ها برای تماس با روح الله براتیان شهردار بجنورد و گرفتن نظرات وی در مورد دلایل جمع کردن بیلبوردهای تبلیغاتی کنسرت محمد اصفهانی میسر نشد.

.

گفتنی است: صبح امروز شماری از هنرمندان خراسان شمالی خواهان تجدید نظر و حذف مصوبه شورای اسلامی شهر و حمایت از اقدامات فرهنگی هنرمندان استان در راستای برگزاری کنسرت های دارای مجوز و فراهم کردن زمینه های گسترش برنامه های فرهنگی شدند.

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر