شرکت گروه کر آوازی ماهان ، درفستیوال بین‌المللی «کروپت» 2014 ترکیه


مجازی تی وی:گروه کر آوازی ماهان شهریورماه امسال به منظور شرکت در فستیوال بین‌المللی «کروپت» به کشور ترکیه سفر خواهد کرد.

نیما فاتحی سرپرست و رهبر ارکستر گروه کر آوازی تهران اعلام این خبر افزود: این فستیوال هر ساله با حضور چندین گروه کُر از کشورهای مختلف در شهر استانبول ترکیه برگزار می شود که از گروه ما نیز به مدت 2 دوره برای شرکت در این رویداد بین المللی دعوت شده است.

mahan

وی ادامه داد: البته آخرین دوره برگزاری این فستیوال به سال 2012 باز می‌گردد که ما نیز در آن حضور داشتیم با این حال در این دوره هم طبق دعوتی که از ما شده تلاش خواهیم کرد که حضور موثری داشته باشیم تا مانند دیگر گروههای شرکت کننده ایرانی در رویدادهای بین المللی نماینده شایسته ای از سوی کشورمان معرفی شویم.

سرپرست و رهبر ارکستر گروه کر آوازی ماهان در تشریح جزییات قطعه هایی که می خواهند در زمان حضور خود اجرا کنند، توضیح داد: قطعاتی که قرار است توسط گروه اجرا شود رپرتواری از قطعات ایرانی و غیر ایرانی است که شامل اجراهای قبلی گروه در حوزه موسیقی کلاسیک، آوازهایی از دوره رمانتیک اروپا، تک خوانی و اجرای قطعاتی براساس اشعار خیام خواهد بود.

فاتحی گفت: فستیوال کروپت استانبول فستیوال رقابتی نیست اما از جمله رویدادهایی است که در حوزه گروه‌های کر دنیا از اهمیت قابل توجهی برخوردار است به طوری که در هر دوره از برگزاری آن گروه‌هایی از کشورهای آلمان، اوکراین، سوییس، بلغارستان و ترکبه در آن شرکت می‌کنند.

mahan2

این هنرمند در پایان توضیح داد: فستیوال یاد شده از 11 تا 16 شهریور ماه سال جاری برگزار می شود و ما بنا داریم بعد از اجرا در فستیوال، برنامه ریزی هایی برای برگزاری کنسرت در تهران داشته باشیم که به طور حتم کنسرت متفاوتی خواهد بود.

گروه کُر آوای ماهان از جمله گروههای فعال در حوزه کر است که در چندین دوره جشنواره موسیقی فجر حضور داشته و تاکنون در این رویداد هنری نیز مقام هایی را دریافت کرده است.

منبع:مهر

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر