فضای ناامیدی برای حمید حامی در عرصه پاپ


مجازی تی وی: حمید حامی در تشریح تازه ترین فعالیت هایش در عرصه موسیقی  می گویدد: متاسفانه به دلایل زیادی که بارها و بارها به آن اشاره کردم تمایلی به فعالیت در عرصه موسیقی ندارم چرا که حضور در این فضای آلوده در کنار تعداد زیادی از خوانندگان که اغلب تحصیلات موسیقایی ندارند برای من غیرممکن است. البته منظور من فقط خوانندگانی هستند که به مدد تاجرها و کاسب هایی که جیب های پرپولی دارند به فضای موسیقی پاپ وارد شده اند، در غیر اینصورت منکر زحمات خوانندگانی که زحمت و مرارت در فضای خوبی قرار گرفته اند نمی شوم.

.

به گزارش مهر ، وی ادامه داد: بسیاری از افرادی که به عنوان خواننده در فضای موسیقی پاپ کشور قرار گرفته اند نه تنها صدای خوبی ندارند و فقط گوش ها را خراب می کنند بلکه کوچکترین آشنایی با موسیقی و تئوری های ضروری مربوط به این هنر ندارند و به موسیقی وارد شده اند که فقط از آن استفاده تجاری کنند. یعنی موضوع هنر موسیقی برای آنها از کوچکترین اهمیتی برخوردار نیست بنابراین دیگر فکر نمی کنم در این فضا جایی برای من و امثال من وجود داشته باشد.

hami

.

خواننده آلبوم «یک لحظه عاشق شو» تصریح کرد: همین حالا بسیاری از هنرمندان شایسته، مستعد و جوان موسیقی پاپ را می شناسم که همگی افرادی تحصیلکرده و با تجربه در عرصه موسیقی هستند اما به دلیل اینکه به شدت از این فضای ایجاد شده ناامید هستند کار نمی‌کنند و به سراغ مشاغل دیگری رفته اند که اصلا نه در شان آنهاست و نه نزدیکی با حرفه تخصصی‌شان دارد. این افراد هنرمند هستند، تاجر نیستند که بخواهند به هر قیمتی در عرصه موسیقی حضور داشته باشند و چقدر بد که این فضای ناامیدکننده وجود دارد و گویی پایانی هم برای آن نیست.

.

حامی با اشاره به اینکه پس از انتشار تازه ترین آلبومش تصور می کرده شرایط خوبی در بازار موسیقی وجود دارد، بیان کرد: فکر می کردم می توانم همچون گذشته به سهم خود از این حضور لذت ببرم و برای کار کردن انگیزه های بیشتری داشته باشم اما متاسفانه این شرایط نه تنها خوب نشد که بدتر هم شد و موجب شد فعلا هیچ انگیزه ای برای کار کردن نداشته باشم. البته من در سال جدید تمام تلاش خود را باز هم انجام می دهم اما این موضوع فعلا در حد یک تصور شخصی است و تا زمانی که تاجرها و کاسب ها در بازار موسیقی هستند نمی توان به بهبود اوضاع امیدوار بود. این حرف ها صرفا یک انتقاد نیست بلکه صدای بلند افرادی است که به معنا و مفهوم واقعی کلمه خواهان علمی شدن و ارتقای کیفیت موسیقی پاپ هستند.

.

این هنرمند در پایان درباره کارهای دیگر خود در عرصه موسیقی ارکسترال نیز بیان کرد: چندی پیش از سوی آقای شهداد روحانی پیشنهاد حضور در ارکستری را داشتم که بنا بود با عنوان سوئیت سمفونی خلیج فارس در برج میلاد برگزار شود اما متاسفانه بیماری به من اجازه حضور در این مجموعه را نداد البته این برنامه هم اجرا نشد که هر دوی این اتفاقات من را ناراحت کرد. اما به هر صورت اگر در جایی که فضای ارکسترال فعالیت می کند به حضور من احتیاج داشته باشند و البته آن مجموعه نیز از فضای با کیفیتی برخوردار باشد حتما استقبال خواهم کرد.

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر