متن پیام های تسلیت برخی از اهالی موسیقی


نیما وارسته نوازنده چیره دست ویولن و تنظیم کننده مطرح کشورمان روز ۳۰ اردیبهشت ماه بر اساس عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.

او که سالها با بنیامین بهادری، حمید عسکری، سهراب پاکزاد و … سابقه همکاری داشته است، صبح امروز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه به خاک سپرده  شد. پیام های تسلیت برخی از اهالی هنر و موسیقی را در ادامه می خوانید:

 

دکتر محمد اصفهانی:

برق غیرت چو چنین می‌جهد از مکمن غیب                تو بفرما که من سوخته خرمن چه کنم؟
حافظا! خلد برین خانهٔ موروثی توست                      اندرین منزل ویرانه نشیمن چه کنم؟

با سلام و ابراز تألم به مناسبت فقدان ناگهانی و حیرت‌آور موزیسین و دوست خوبم مرحوم نیما وارسته!

بدین وسیله تأثر شدید خود را از این واقعه جانگداز اعلام می‌دارم و به خانواده محترم آن مرحوم و تمامی اهالی فرهنگ و هنر تسلیت عرض می‌کنم. آخرین ملاقات ما در پشت صحنه کنسرت بنیامین عزیز در بهار ۹۳ بود. آن شب؛ نیما با حجب و حیای مخصوص به خودش و با هنرمندی قابل تحسینش بر فراز استیج برای همگی ما ویولن و کیبورد نواخت.

یادش بخیر و نیکی باد…
اردیبهشت ۱۳۹۳

 

مرگ پایان کبوتر نیست ….

همیشه اتفاقات نابهنگام که فکرش رو هم نمیکنیم آدم رو منقلب میکنه .

امروز صبح هم از اون روزهایی بود که با شنیدن این خبر تاسف بر انگیز به شدت شکه و منقلب شدم .

خیلی زود بود …..

به همه چیز فکر میکردم جز ….

این چند خط رو به این بهانه نوشتم تا یادمون باشه که ریه های لذت پر اکسیژن مرگ است. همیشه خیلی زود اتفاق می افته. زودتر از اون چیزی که بتونی فکرشو کنی .

خوشحالم که نیمای عزیز با آثارش ،هنر بجا مانده و اعضای اهدائیش در کنار ما خواهد بود.

به روح بلندش سلام میفرستم و برای خانواده عزیزش صبر آرزومندم.

باشد تا بیشتر قدر با هم بودنهایمان را بدانیم .

یاسر داودیان

۳۰ اردیبهشت ۹۳

 

همچنین پیام تسلیت امید حجت بدین شرح است:

«از طرف خودم و همه اهالی موسیقی ایران و به خصوص گروه «حمید عسکری» این غم بزرگ را به خانواده «نیما وارسته» عزیز تسلیت  می گویم. از صمیم قلب برای این عزیزان آرزوی صبر دارم.

نیما همیشه سرحال و خندان بود و همه ما را به وجد می آورد. از کسانی بود که چند مرتبه در طول هفته در مورد او صحبت می کردم و در دل و ذهنم واقعا دوستش داشتم. همسایه دوران کودکی من و ایمان بود و به غیر از موسیقی، خاطرات دوران کودکی را هم داشتیم. گروه حمید عسکری تنها گروهی بود که من پنج سال با آنها فعالیت داشتم. نیما عزیز به مدت پنج سال رهبر ارکستر من بود و به خوبی این کار را انجام می داد. دوران بسیار خوشی را در کنار هم داشتیم و به جز عالم موسیقی همیشه دلتنگ هم می شدیم. همیشه دعا می کردیم اجرای بعدی شود تا باز هم همدیگر را ببینیم. نه به خاطر پول و هیچ چیز دیگری! فقط به خاطر دوستی که بین ما بود…

نیما در کار خودش بسیار موفق بود و هرکاری از او می شنیدم وی را تحسین می کردم. میکس و مسترینگ رشته تخصصی ایمان حجت است و او همیشه اذعان داشت که میکس و مسترهای نیما فوق العاده است. به غیر از مقوله آهنگسازی، تنظیم و میکس و مستر نوازندگی شاخصی هم داشت که همیشه روی استیج زبانزد بود.

از صمیم قلب برای همه دوستان و نزدیکان نیما وارسته آرزو دارم که بتوانند این غم بزرگ را تحمل کنند ولی یاد و خاطره نیما همیشه در دل ما است…»

امید حجت
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
 

مهدی مدرس نیز در پیام خود آورده است:

سخت است، باور کردن کوچ ناگهانی ات. آنقدر این خبر شوکه کننده بود که سخت می شود در مورد آن سخن گفت.

تنها از خداوند متعال برای خانواده و نزدیکان نیمای عزیز آرزوی صبر می کنم، هرچند نیما تا آخر عمر با آثارش در کنار ما حاضر است.

مهدی مدرس

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
 

بابک ریاحی پور دیگر نوازنده چیره دست نیز اینگونه این واقعه ناگوار را تسلیت گفته است:

«نیما جزو معدود بچه هایی بود که هرگاه نام او بر زبان می آمد همیشه لبخند بر لب همه ما می نشست. به غیر از توانایی هایش در نوازندگی و آهنگسازی، اخلاقی داشت که کافی بود نام او برده شود تا حال آدم ها خوب شود. این واقعا نعمت بزرگی است که یک نفر می تواند داشته باشد. بیشتر از همه برای آن نیما دلتنگ می شویم. درست است که از هنر موسیقی او محروم شدیم و دیگر در بین ما نیست ولی اینکه دیگر نمی توانیم نیما و لبخندهایش را ببینیم ناراحت کننده است.

من و نیما وارسته از سالها قبل دوست بودیم و آغاز همکاری ما به سال ۸۳ باز می گردد. در کنسرت مالزی گروه «آریان»، کنسرت های «بنیامین بهادری» و «حمید عسکری» و… حضور داشتیم. ضبط های استودیویی نیما را هم می نواختم و در خیلی از تنظیم های معروف صدای بیس من شنیده می شود و جزو افتخارات من است. آخرین حضور ما روی استیج سال گذشته و در کنسرت حمید عسکری بود. آخرین مرتبه هم که صحبت داشتیم حدودا دو هفته پیش بود و هنوز هم باور نمی کنم. امروز داشتم با خودم فکر می کردم که خدا را شکر نیما خوب زندگی کرد. او عرض زندگی را هم خوب طی کرد و صرفا طول زندگی را طی نکرد. هنوز کارهای زیادی داشت که انجام دهد و برای من این سوال پیش آمد که چرا بعضی از آدم ها اینقدر زود می روند؟ و فقط می توانم بگویم که نیما جان وقت رفتن نبود…

دلتنگی من و همه دوستان نیما زیاد است و باور این اتفاق بسیار سخت است. اما به خانواده این عزیز هنرمند تسلیت می گویم و برای آنها آرزوی صبر دارم.»

بابک ریاحی پور

۳۰ اردیبهشت

 

رضا صادقی نیز در صفحه شخصی اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام با انتشار عکس نیما وارسته نوشت:«جهان پير است و بى بنياد از اين فرهـاد كش فرياد ….. بعضى وقتا فقط بايد بغض كرد و حرف نزد …. نيما عزيز هـم رفت ، به سادگى ، بى خداحافظ ؟! خدا حافظ دوست من ، خدا حافظ ساز دلنشين صحنه ها ، خدا حافظ وارسته پنجه هاى ايرانى ….

روحش شاد و خداوند به خانواده محترمش صبر عطا كنه …. تسليت ميگم به جامعه موسيقى پاپ و مردم هنرمند دوست ايران».

 

منبع:موسیقی پارس و بانی فیلم

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر