مجوز انتشار آلبوم دوخوانی به خانم شیدا جاهدیان در دولت دهم


مجازی تی وی:آلبوم «خسته‌ام از این کویر» با آهنگسازی مسعود جاهد و صدای شیدا جاهدیان با شماره مجوز ۶۲۸۰ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در تابستان ۱۳۸۹ منتشر شده است.

.

به گزارش فرارو ، چند ماه بعد از انتشار این آلبوم که با عنوان «همخوانی» منتشر شده (دو خوانی جاهدیان و همسرش) اداره موسیقی به شکل شفاهی(!؟) دستور توقیف و جمع آوری آلبوم را می‌دهد، اما حالا بعد از ۴ سال این آلبوم هم در بازار به راحتی خرید و فروش می‌شود و هم به صورت اینترنتی و در فروشگاه‌های دارای مجوز از وزارت ارشاد آماده خرید آنلاین و دانلود است.  و البته از هجمه به دولت قبل و فریاد بر سر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم نیز خبری نیست!

khasteamsheida

.

اگرچه وزیر ارشاد دولت دهم چند روز قبل در گفتگو با خبرگزاری فارس گفته بود: مجوز‌های وزارت ارشاد به زنان برای خواندن تاکنون فقط به صورت هم‌خوانی و جمعی داده شده است. وی افزود: هم‌خوانی نیز ضوابط و قواعد خاص خود را دارد بنابراین مجوز همخوانی باید به گونه‌ای صادر شود که در این جمع صدای زن صدای غالب نباشد و مجوز برای خوانندگی زنان نباید به یک گروه دو نفره داده شود، در گروه‌‌های دو نفره خوانندگی نمی‌توان ادعای همخوانی را داشت چرا که صدای زن در چنین گروه‌هایی صدایی غالب خواهد بود بنابراین نمی‌توان گفت که همخوانی صورت گرفته است.

.

حسینی که گویا حواسش به آلبوم فوق نبوده این را هم گفته که در زمان ریاست بنده در وزارت ارشاد نیز همخوانی یک زن در جمع دونفره قابل مجوز نبوده است!  مشخص نیست وزیر سابق که این روزها در گفتگو علیه دولت یازدهم پیشرو است، در تمام امور مربوط به وزارتخانه تحت مدیریتش همین گونه مسلط بوده است!؟

منبع: فرارو

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر