ندامت سحر محمدی ؛عدم مجوز به تک‌خوانی بانوان در حضور مردان


مجازی تی وی: مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مجوز تک‌خوانی بانوان در حضور مردان صادر نمی‌شود.

.

به گزارش  مهر، پیروز ارجمند صبح سه‌شنبه 25 فروردین، در نشست بررسی مسائل موسیقی در بوشهر اظهار داشت: نشست‌های مختلفی به منظور بررسی وضعیت اجرای موسیقی در سطح کشور و دانشگاه‌ها داشته‌ایم و این مباحث به معنای برد و باخت نیست و هدف آن دستیابی به تعامل است.

.

.

وی با بیان اینکه برخی از رسانه‌ها در کشور با بی‌تقوایی عمل می‌کنند، ادامه داد: متاسفانه در برخی موارد شاهدیم که شیطنت‌هایی در مسیر صدور مجوزهای موسیقی صورت می گیرد و این موضوع مشکلاتی ایجاد می‌کند.

.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: برخی از سایت‌ها در برخی موارد به دنبال باج‌خواهی هستند و در اینگونه موارد شیطنت‌هایی دارند.

.

وی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه مجوز تک‌خوانی بانوان در حضور مردان صادر نمی‌شود، افزود: مسئول تک‌خوانی سحر محمدی از خوانندگان زن نیستیم و ایشان با انتخاب خود به خارج اعزام شده است و برخوردهای لازم نیز با وی صورت گرفته است.

.

ارجمند با تاکید بر اینکه خانم محمدی از این کار اظهار ندامت کرده، بیان داشت: در زمینه تک‌خوانی زنان، علما از سر دلسوزی نظرات خود را بیان کردند و این در حالی بود که برخی از رسانه‌ها با شیطنت مسائلی را ایجاد کردند.

.

وی تصریح کرد: ما با جدیت به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در مورد موسیقی توجه داریم و ۱۵ شاعر متعهد انقلابی و ارزشی در شورای شعر حضور دارند که همگی دغدغه ارزشهای انقلاب را دارند و مجوزها را صادر می‌کنند.

.

همه مجوزها توسط مراجع ذی‌صلاح صادر می‌شود

.

وی همچنین از بررسی دقیق اشعار خبر داد و اضافه کرد: روزانه ۷۰ قطعه شعر مورد بررسی قرار می گیرد و به مسائل مهم در زمینه اشعار با جدیت توجه می‌شود.

.

ارجمند با بیان اینکه همه مجوزها توسط مراجع ذی‌صلاح صادر می‌شود، افزود: برخی آثار هنرمندان فقط مجوز صوتی دارند و اجازه اجرا روی صحنه را ندارند.

.

وی به برخی مشکلات در زمینه زیرساخت‌های موسیقی اشاره کرد و گفت: میزان مصرف موسیقی از منابع غیر رسمی ۸۳ درصد و از منابع رسمی ۱۷ درصد بوده است که ما نظارتی در این زمینه نداریم.

.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به محدودیت‌های مالی این دفتر اشاره کرد و ادامه داد: می‌خواهیم به موسیقی نواحی کمک کنیم ولی به اندازه برگزاری یک کنسرت موسیقی هم بودجه نداریم و با مشکلات زیادی روبرو هستیم.

.

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر