گزارش کنسرت گروه لیان در تالار وحدت + کلیپ “چوپی”


مجا زی تی وی: گروه موسیقی «لیان» بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان جمعه 17 بهمن در دو نوبت تازه‌ترین آثار خود در حوزه موسیقی نواحی بوشهر را در تالار وحدت اجرا کرد.

لینک کلیپ اجرای  زیبای “چوپی” گروه لیان

.

به گزارش  مهر، در ابتدای این کنسرت بعد از تکنوازی عود مهدی شریفیان، گروه موسیقی لیان با همان ترکیب و سبک همیشگی اولین قطعه خود با عنوان «الا صل علی دین محمد/ بده صلوات بر آل محمد» را که در مدح و ستایش حضرت رسول (ص) است اجرا کردند و بعد از همنوازی سازها بود که محسن شریفیان با نی انبان معروفش وارد صحنه شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

.

بعد از صحبت‌های شریفیان بود که گروه با اضافه شدن حمزه مقدم نوازنده خوزستانی ساز پرکاشن و نوجوان 10 ساله ای با نام حسین واجب فر قطعه دریانوردان را با تنظیمی متفاوت تر از آنچه مخاطبان گروه لیان با آن روبه رو شده بودند، اجرا کردند که در این قطعه اجرای یکدست نوازندگان سازهای زهی و کوبه ای و البته حس بسیار خوب نوجوان نوازنده جمعیت تالار را به وجد آورد.

.

حسین واجب فر

حسین واجب فر 10 ساله عضو گروه لیان

قطعه «خلخال» از آلبوم «دینگو مارو» اثر دیگری بود که در این کنسرت توسط گروه اجرا شد که به گفته شریفیان داستان ربوده شدن دختری در یک روستاست که بعد از مدتی دریانوردان با آوای اوست که پیدایش می کنند و او را به منزلش باز می گردانند.

.

شریفیان  گفت: شروه خوانی یکی از مهم ترین گونه های آوازی جنوب ایران از منطقه بوشهر تا سیستان و بلوچستان است که در حوزه موسیقی نواحی از گونه های بسیار مهم و ارزشمند آن به حساب می آید که البته گروه ما به عنوان بخش بسیار کوچکی از موسیقی منطقه بوشهر این قطعه را برای شما اجرا می کند. من به بهانه اجرای این قطعه ادای احترامی به بزرگان مذهبی و دینی منطقه بوشهر می کنم و البته همراه با شما قطعه شروه خوانی را به همه شهیدان کشورم به ویژه منطقه بوشهر تقدیم می کنم.

.

اجرای بخش کوچکی از مراسم «خیام خوانی» که چند روز پیش ثبت ملی شد و قطعه «داستان لوک و جت» موسیقی ساربان ها نیز از  جمله ها آثار دیگری بود که در این کنسرت اجرا شد. البته شریفیان قبل از به پایان بردن برنامه خود که با اجرای ترکیبی از قطعه های منتخب گروه لیان همراه بود قطعه طنز «داد از دست زن ها» را برای مخاطبان اجرا کرد که این قطعه با استقبال قابل توجه مخاطبان مواجه شد.

.

لینک تصاویر این کنسرت

.

شریفیان قبل از اجرای این قطعه خطاب به بانوان حاضر در سالن به حالتی طنز گفت: «خانم ها تورو به خدا این غرو لندهای خود را کم کنید، تورو به خدا خودتان را اصلاح کنید، آخه چرا انقدر سر همسرتان غر می زنید؟ ما این قطعه «داد از دست زن ها» را به همین خاطر می خوانیم که به نوعی اعتراض خود را اعلام کنیم.»

.

وی بعد از اجرای قطعه، با حالتی طنزگونه توضیح داد: به هر حال قطعه ای که شنیدید کاملا طنز بود و من از همین جا اعلام می کنم که بسیار زن ذلیل هستم اما باور کنید این یک معضل اجتماعی است که باید مطرح می شد و من امیدوارم هرچه زودتر مسوولان به این موضوع رسیدگی کنند.

.

حمید فرخ نژاد، پری ملکی، سامان احتشامی، لعیا زنگنه، مرجانه گلچین، خسرو احمدی، شیرین یزدان بخش، احمد مهران فر، سودابه سالم، امید حاجیلی، احسان عبدی پور، حسین ماهینی، مهدی تارمی مهمانان ویژه کنسرت گروه لیان بوشهر به تهیه کنندگی موسسه هامین گستر آریا بودند.

آکا صفوی خواننده، حمید اکبری نوازنده تمپو، حسین سنگسر نوازنده ضرب و تمپو، مرتضی پالیزدان نوازنده تمپو و دایره، محمود بردک نیا نوازنده دمام، مهدی شریفیان نوازنده عود و حمزه مقدم نوازنده پرکاشن اعضای گروه اجرایی کنسرت را تشکیل می دادند.

0
0

 

0 نظر

شما می توانید اولین بار یک نظر ارسال کنید.

ارسال نظر